Форум Монети та Жетони України
2 коп. 1992 року - Друкована версія

+- Форум Монети та Жетони України (https://www.numismatics.com.ua)
+-- Форум: Монети України Обговорення (https://www.numismatics.com.ua/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Форум: Обігові Монети України по номіналах 1992-1996 рр. (https://www.numismatics.com.ua/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Форум: 2 Копійки 1992-1996 року (https://www.numismatics.com.ua/forumdisplay.php?fid=116)
+---- Тема: 2 коп. 1992 року (/showthread.php?tid=722)



2 коп. 1992 року - Барс - 07-02-2025

Час розставити всі крапки по 2 коп. 1992р. Виявляється, всі відповіді є в книзі А. С. Люлька "ЛСЗ - перший монетний двір України". У спогадах Мітіної йдеться про те, що Гроздовський І.Я. 1992 року виготовив копіри (вінілові прообрази) на монети номіналом 10, 25, 50, 2 і навіть 15 коп. На пантографі Мітіної до кінця 1992 року було виготовлено інструмент на всі монети. Цілком можливо, що перші копіри Гроздовський робив на номінал 2 коп. (тобто набирався досвіду). У першій половині 1993 року для презентацій було виготовлено кілька презентаційних наборів монет, карбованих луганськими пуансонами. У набір входили 2 копійки з віддаленим від канта вінком, 15 копійок, 25 та 50 копійок. Кожен номінал був представлений у двох екземплярах. Щоб монети швидко не окислялися, 2 копійки викарбували з нержавіючої сталі. Тепер про віддалений вінок. Мітіна пише, що він вийшов через непорозуміння. Вважалося, що 2 та 10 копійок однакового діаметра. Спочатку на пантографі виготовили інструмент для 10 копійок, а потім, не змінюючи налаштування, виготовили інструмент для реверсу 2 коп. Тобто зображення вийшло зменшене порівняно із затвердженим. Заготовля інструменту (штампа) спочатку більшого діаметру. ніж готовий штамп. Після нанесення малюнка вона обточується до розміру, що відповідає гуртильному кільцю свого номіналу. "Було проточено буртик за розміром цієї монети" - тобто відстань від "буртика" до малюнка збільшилася (порівняно з 10 копійками). Штамп ЯА для 10 копійок також міг вийде через непорозуміння, якщо зображення на пантограф переносилося після 2 копійок без зміни передавального числа. Цими пуансонами відпрацьовувалася технологія виготовлення монети. У додатку – фрагменти з книги.


RE: 2 коп. 1992 року - Celekcione - 08-02-2025

(07-02-2025, 10:55)Барс Написав(ла): Час розставити всі крапки по 2 коп. 1992р. Виявляється, всі відповіді є в книзі А. С. Люлька "ЛСЗ - перший монетний двір України". У спогадах Мітіної йдеться про те, що Гроздовський І.Я. 1992 року виготовив копіри (вінілові прообрази) на монети номіналом 10, 25, 50, 2 і навіть 15 коп. На пантографі Мітіної до кінця 1992 року було виготовлено інструмент на всі монети. Цілком можливо, що перші копіри Гроздовський робив на номінал 2 коп. (тобто набирався досвіду). У першій половині 1993 року для презентацій було виготовлено кілька презентаційних наборів монет, карбованих луганськими пуансонами. У набір входили 2 копійки з віддаленим від канта вінком, 15 копійок, 25 та 50 копійок. Кожен номінал був представлений у двох екземплярах. Щоб монети швидко не окислялися, 2 копійки викарбували з нержавіючої сталі. Тепер про віддалений вінок. Мітіна пише, що він вийшов через непорозуміння. Вважалося, що 2 та 10 копійок однакового діаметра. Спочатку на пантографі виготовили інструмент для 10 копійок, а потім, не змінюючи налаштування, виготовили інструмент для реверсу 2 коп. Тобто зображення вийшло зменшене порівняно із затвердженим. Заготовля інструменту (штампа) спочатку більшого діаметру. ніж готовий штамп. Після нанесення малюнка вона обточується до розміру, що відповідає гуртильному кільцю свого номіналу. "Було проточено буртик за розміром цієї монети" - тобто відстань від "буртика" до малюнка збільшилася (порівняно з 10 копійками). Штамп ЯА для 10 копійок також міг вийде через непорозуміння, якщо зображення на пантограф переносилося після 2 копійок без зміни передавального числа. Цими пуансонами відпрацьовувалася технологія виготовлення монети. У додатку – фрагменти з книги.

Вітаю! Чудовий допис. Насправді в Люлько лише частково щось описано, і зовсім не згадується про те що і скільки карьувли для подарункових наборів для чиновників. Їх карбували ще в 1992 році але ніде про це не згадує Люлько. Так само НБУ не згадує що навіть при Ющенко "неофіційно" але офіційно НБУ карбувало подарункові набори що дарували як закордонним візитерам в Україні, так і нашим чиновником. Тоді ж теж карбувли монети яких наче не існує, і в сплавах яких наче не було. Та згодом і про це потроху дізнаємося більше...


RE: 2 коп. 1992 року - Gorrr - 14-02-2025

Вітаю. Стосовно Віктора Ющенка чув що він володіє монетками із платини різних номіналів.